no finish line Bratislava


The purpose of “NFL INTERNATIONAL” is to promote the development and the organization NO FINISH LINE® in worldwide. MiddleCap helped to organise the run and was one of the main sponsors.

The principle is simple and universally accessible: it’s just about running or walking for five days. Every kilometer run or walked represents EUR 1.
The concept’s originality is that anyone of any age can join this charitable event – so individuals as well as teams can get involved.
The underlying idea of the run is to support projects that help children in difficult situations due to health problems, war conflicts, diseases, lack of drinking water, hygiene, famine, and other troubles and disasters. 

Its first year in Slovakia had over 2,500 runners and raised EUR 36,059. The aim was to support the Therapeutic Playground at Bratislava’s National Institute of Pediatric Diseases.

Last year’s event was forced online due to the pandemic.

But in 2020, No Finish Line had 1,375 participants who ran or walked 26,007 km. They raised a total of EUR 26,007, which was divided between three worthy causes. OZ Nádej detí, which oversees the Center for Families and Children in Bernolákov, received EUR 7,001 thanks to its supporters. OZ Pons received EUR 7,697 to organize a daily summer integration camp. Runners covered 11,299 kilometers for the Slovak Paralympic Committee’s #inseparable project. It aims to find and support young sports talents among disadvantaged children, and thereby help overcome their barriers in life.

Categories

Do výzvy sa zapojilo už niekoľko záujemcov o grant najmä z oblasti vzdelávania a športu detí. No Finish Line 2020 sa uskutoční v online priestore 5. – 8. novembra a po dobu štyroch dní si môžu bežci a chodci vybrať jeden zo subjektov, ktorému svoje kilometre pripíšu a umožnia mu získať spomínanú sumu.
Aktuálna situácia, kedy fyzicky nie je možné beh zastrešiť podnietila organizátorov nájsť riešenie a nevzdať sa dobrej myšlienky behať a zároveň pomôcť deťom, ktoré to potrebujú. Keďže je už dnes štandardom, že si ľudia svoje bežecké výkony merajú pomocou rôznych aplikácií vo svojich smartfónoch prípadne hodinkách, organizačný tím z Children&Future Bratislava a MiddleCapu napadlo zapojiť do tohto ročníka slovenskú aplikáciu iWATT a beh spustiť prostredníctvom nej. Účasť na No Finish Line sa tým pádom stáva dostupná pre každého na celom svete, stačí mať pri sebe telefón a zapnúť si aplikáciu, ktorej stiahnutie aj registrácia je zadarmo.
„Tento rok priniesol každému veľa zmien a všetci sme si uvedomili, že nemôžeme veci brať ako samozrejmosť ani len možnosť zúčastniť sa organizovaného behu. Šport je, ale o prekonávaní prekážok a zdolávaní nových výziev. My sme z pohľadu organizačného výzvu prijali a výsledkom je No Finish Line Bratislava v online prostredí,“ hovorí Miroslav Výboh chairman generálneho partnera MiddleCap Group.
„Atmosféra, ktorú sa nám podarilo vytvoriť minulý rok na 1. ročníku sa síce do virtuálneho priestoru preniesť nedá, ale verím, že si beh aj tak nájde svojich podporovateľov a že sa nám podarí nabehať minimálne toľko kilometrov ako tomu bolo v minulom roku,“ dodáva Katarína Petrášová, riaditeľka neziskovej organizácie Children&Future Bratislava, ktorá už druhý rok organizuje No Finish Line na Slovensku.
Online verzia však dáva priestor na nové podnety, ktoré mohol organizačný tím implementovať do tohto ročníku. Je ním aj možnosť zapojiť sa do grantovej výzvy. Subjekty, neziskové organizácie, občianske združenia môžu posielať svoje žiadosti na získanie grantu na emailovú adresu grant@childrenandfuture.sk. Organizátor vyberie troch finalistov z ktorých si bežci budú môcť vybrať, ktorý projekt chcú podporiť.
„Ročník 2020 sa nesie v znamení dvoch prvkov, ktoré majú zaktivizovať bežcov ale aj samotné organizácie, ktoré majú o finančnú injekciu záujem. Už k dnešnému dnu nám prišlo niekoľko projektov a verím, že tento týždeň sa podarí nazbierať čo najviac projektov z ktorých vyberieme troch finalistov. Týchto troch finalistov „vložíme do rúk“ bežcom, ktorý počtom odbehnutých a a odchodených kilometrov rozhodnú kto sumu 30 000 vyhrá,“ komentuje tohto ročné zmeny chairman MiddleCap Group, Miroslav Výboh.
Všetky aktuálne informácie o charitatívnom behu No Finish Line nájdete na www.nofinishline.sk